MOTTO (2)

citat

popup formular

Podpor nás

Transparentný účet občianskej iniciatívy Slovensko bez GMO

Aktuálne plánujeme vytvoriť nový transparentný účet. Pôvodný účet bol zrušený, preto nám momentálne nemôžete darovať žiadnu sumu. O ďalších krokoch ohľadom účtu vás budeme informovať.

PREHĽAD VÝDAVKOV 

Niečo o našej občianskej iniciatíve 

Občiansku iniciatívu Slovensko bez GMO založili 4 občania, ktorí boli spoluautori Petície za zdravé potraviny a Slovensko bez GMO. Do iniciatívy však patria všetci občania, ktorí chcú žiť na Slovensku bez GMO (tí z vás, ktorí podpísali petíciu, alebo pomáhali pri aktivitách za Slovensko bez GMO) a záleží im na kvalite potravín produkovaných a predávaných v SR, ako aj na kvalite životného prostredia, v ktorom žijeme.

Spoločne pracujeme na aktivitách, ktoré nám pomáhajú dosiahnuť tieto ciele. Dodnes sme organizovali:

 • Pochod proti spoločnosti Monsanto – až dvakrát (24.5.2013 a 12.10.2013)
 • Prednášky o Komunitou podporovanom poľnohospodárstve (CSA) v Bardejove, Prešove, Rajeckých Tepliciach, Košiciach a Bratislave.

Ďalej sme sa zúčastnili aktivít ako:

 • Farmársky trh v Banskej Bystrici – 26.10.2013
 • Hudobné festivaly (Ekofest, Pohoda)

Jeden z našich zatiaľ najväčších krokov bolo spustenie a odovzdanie Petície za zdravé potraviny a Slovensko bez GMO, ktorá sa veľmi rýchlo rozšírila medzi vás a spojila nás všetkých tak trochu dokopy. Vďaka tomu sme vyzbierali 16 783 fyzických podpisov a vyše 1 200 elektronických podpisov, čo spolu vytvorilo viac ako 18 000 platných podpisov. 

Všetky naše aktivity si vyžadovali nemalú finančnú podporu, ktorú sme skoro úplne hradili z vlastných zdrojov. Keďže plánujeme organizovať viacero ďalších aktivít za SLOVENSKO BEZ GMO, chceli by sme Vás týmto vyzvať, aby ste sa zapojili do nášho projektu a stali sa súčasťou komunity ľudí, ktorá sa rozhodla pre kvalitné a zdravé potraviny bez GMO.


Čo získam, ak sa zapojím do projektu SLOVENSKO BEZ GMO?

 • Podporíte dobrú vec – aktivity za Slovensko bez GMO.
 • Stanete sa súčasťou „GMO-free komunity" a budete sa môcť prednostne zapojiť do našich spoločných aktivít (pomoc s infostánkami, prepravou, tvorbou propagačných materiálov, komunikácia s médiami). Viac o GMO-free komunite nájdete na tomto odkaze.
 • Ak budete mať nejaké zaujímavé podnety, názory, vedomosti či skúsenosti, dáme Vám možnosť zviditeľniť sa a prezentovať svoje myšlienky prostredníctvom našich prednášok či blogu.
 • Ako prvý od nás v týždennom predstihu dostanete ZDARMA pripravovaný e-book „GMO – budúcnosť alebo záhuba?", ktorý by sme mali publikovať v roku 2017.
 • V týždennom predstihu dostanete od nás všetky ďalšie e-booky, ktoré vytvoríme a budeme ich zdarma šíriť.
 • Ak budete súhlasiť, vaše meno a darovanú sumu (alebo len jedno z toho) uvedieme na našej stránke v zozname s názvom „GMO-free komunita". Ak nebudete chcieť uviesť vaše meno či darovanú sumu v zozname, budeme vaše rozhodnutie rešpektovať a neuvedieme Vás vôbec, alebo Vás uvedieme len ako „Darca".
 • Na konci každého roka vám bude mailom zaslaný výpis z nášho transparentného účtu.

Kam pôjdu moje peniaze?

Na túto otázku Vám najlepšie odpovie NÁŠ/VÁŠ prvý slovenský transparentný účet vo FIO banke ☺

Ahoj,
som prvý slovenský transparentný účet vo FIO banke a pretože som transparentný, kedykoľvek sa môžeš informovať o množstve peňazí, ktoré sa u mňa nachádzajú. Tiež si môžeš pozrieť kto, kedy a koľko peňazí ku mne vložil. Vďaka tomu máš prehľad o tom, či tvoje peniaze ku mne prišli a tiež kedy odišli.

Avšak, maj na pamäti, že tvoje peniažky neodídu len tak pre nič za ničPeniaze, ktoré sú u mňa, sú chránené tým najdokonalejším trezorom a aby sa k nim niekto mohol dostať, musí mať špeciálny kód. Aký?

Ten paradoxne nezadáva nikto druhý, ale ja si ho overím na dotyčnej osobe. Ak ho nemá, tak mu jednoducho neumožním vziať si odo mňa peniaze. Tým kódom je čestnosť a úprimné chcenie a snaha o zbavenie Slovenska geneticky modifikovaných plodín a potravín a krmív z obsahom GMO.

Preto som sa rozhodol, že tvoje peniaze uvoľním len na tieto účely:

1. Právne služby, napríklad poradenstvo a právna pomoc, bez ktorej sa nezaobídeme na ceste ku Slovensku bez GMO (v komunikácii so štátnymi orgánmi a pod.)

2. Zafinancujem náklady akcií ako sú pochody, infostánky, výstavy, happeningy, prednášky, premietania, dobrovoľnícke akcie či akcie na propagáciu ekologického poľnohospodárstva a iné akcie, ktoré podporia Slovensko bez GMO.

3. Preplatím cestovné a iné náklady odborníkom, ktorí prídu na Slovensko za účelom krokov, ktoré budú potrebné pre zastavenie GMO na Slovensku (komunikácia so štátnymi orgánmi, semináre, konferencie, prednášky, odborné diskusie a pod.)

4. Finančne podporím tvorbu propagačných materiálov ako sú informačné letáky, videá, tlač petičných hárkov a iné.

5. Testovanie GMO zložiek v krmivách a potravinách, ak to bude potrebné.

 

Ak máš nejaký nápad, kam by som ešte mohol poskytnúť tvoje financie, napíš mi na  Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript.

Za každý príspevok, ktorý mi pošleš, ti budem zo srdca veľmi vďačný a budem ho opatrovať ako oko v hlave. Takže teraz vieš, že tvoje peniaze sú u mňa v bezpečí a budú správne použité.

 

PREHĽAD VÝDAVKOV 

 


Čo musím urobiť, aby som sa zapojil/-a do projektu SLOVENSKO BEZ GMO?

Je to veľmi jednoduché, stačí kliknúť na odkaz nižšie a budete presmerovaný na náš transparentný FIO účet, kde si budete môcť pozrieť všetky platby, ktoré sa na ňom udiali.

Hore na stránke zároveň uvidíte číslo nášho účtu, na ktorý budete môcť poslať vami zvolenú sumu, či už cez vklad na účet, prevodom cez internet banking či poštovou poukážkou.

Po odoslaní vami zvolenej sumy nám následne napíšte mail na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript. a napíšte nám vaše meno, presnú sumu a dátum, kedy ste ju odoslali. Tiež nám napíšte váš mail, ktorý si želáte zaradiť do našej/vašej komunity, čím nám vyjadrujete súhlas so zasielaním newsletters na vami uvedený mail. Na tento váš mail vám budeme posielať novinky týkajúci sa výlučne komunity.

Pokiaľ chcete odoberať náš hlavný newsletters, prihláste sa k jeho odberu na úvodnej stránke naše webstránky www.vsetkoogmo.sk

Aby ste nemali problémy zo zisťovaním čísla nášho účtu, uvádzame ho aj tu:


Prečo by som sa mal/-a zapojiť do projektu SLOVENSKO BEZ GMO?

Okrem toho, že sa stanete súčasťou našej/vašej komunity, vďaka čomu získate množstvo výhod a možností aktívne sa zapojiť do projektov, budete sa priamo podieľať na budúcnosti vašich ďalších generácií.

Práve my všetci teraz vytvárame svet, v ktorom budeme žiť my, budú žiť naše deti, vnúčatá a ďalšie generácie, preto by sme mali vytvárať svet, v ktorom bude radosť žiť. Svet, kde bude dostatok čerstvých, lokálne dopestovaných a zdravých potravín.

Na vrchu tohto reťazca bude zdravé životné prostredie, ktoré nás obdarí čistým ovzduším a vodou, úrodnými pôdami, minimom chemikálií a ich rezíduí ako aj funkčnou biodiverzitou bohatého agro-eko systému. Tak budeme my i naše deti o krôčik bližšie k zdravému a radostnému životu.

Chcete v tomto úsilí pomôcť?

Pridajte sa k projektu SLOVENSKO BEZ GMO, podporte nás ľubovoľnou finančnou čiastkou, zbieraním podpisov, spoluorganizáciou info-stánkov a pod.

Ďakujeme. 

PREHĽAD VÝDAVKOV 

Prehlásenie


Prehlásenie:

Celý obsah tejto webstránky je založený na názoroch a vedomostiach členov Občianskej iniciatívy Slovensko bez GMO, pokiaľ nie je uvedené inak. Jednotlivé články sú založené na názoroch príslušného autora, ktorý si ponecháva autorské práva. Informácie na tejto webstránke majú slúžiť pre rozširovanie vedomostí a informácií z výskumu a skúseností ohľadom geneticky modifikovaných organizmov. Pokiaľ nie je uvedené inak, táto webstránka je plne financovaná a riadená členmi Občianskej iniciatívy Slovensko bez GMO, ktorí nepodporujú a ani neprijímajú žiadne finančné príspevky od tretích strán, akými sú napríklad politické strany alebo výrobcovia osív. Ak na tejto webstránke Občianska iniciatíva Slovensko bez GMO propaguje nejakú inú webstránku, komunitu alebo organizáciu, robí to v presvedčení, že tým pomáha robiť tento svet krajším.

Ak chcete použiť nejaký obsah z tejto webstránky, kontaktujte ma prosím na info@vsetkoogmo.sk.