Písomné vybavenie Petície za zdravé potraviny a Slovensko bez GMO

Ohodnotiť túto položku
(2 hlasov)
Petícia za Zdravé potraviny a Slovensko bez GMO bola Ministerstvom pôdohospodárstva a rozvoja vidieka prerokovaná s petičným výborom dňa 9. 12. 2016. Následne obdržal zástupca petičného výboru nasledovné vyjadrenia...
Písomné vybavenie petície z Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR - STIAHNUŤ
 
 
Toto zverejnenie nepovažujeme za zverejnenie výsledku vybavenia petície podľa zákona a kontaktovali sme MRPV SR, aby zverejnili celý písomný výsledok vybavenia petície, ktorý sme aj obdržali, tak ako to urobilo MŽP SR. V otázke zaslania, ako aj zverejnenia písomného výsledku vybavenia petície, sme Ministerstvu pôdohospodárstva a rozvoja vidieka zasielali dňa 19. 12. 2016 list, ktorý si môžete prečítať tu.
 
Na základe tohto listu MPRV v nasledujúcich dňoch odoslalo písomný výsledok vybavenia petície zástupcovi petičného výboru a vyjadrili sa, že písomný výsledok vybavenia petície do 10 dní zverejnia. Avšak zverejnili iba vyššie uvedený oznam. V ňom uviedli body petície, ktoré mali v kompetencii prešetriť a vybaviť, ako "nevyhodnotené". To sa v žiadnom prípade nedá porozumieť ako "komunikácia s občianskou spoločnosťou", uvedená v dôvodovej správe k úprave zákona o petičnom práve z roku 2015, kde sa odôvodňuje práve odsek o povinnom zverejnení písomného výsledku vybavenia petície."
 
 
Písomné vybavenie petície z Ministerstva životného prostredia SRSTIAHNUŤ
 
List MPRV SR o postúpení bodov 3 a 7 na MŽP SR si môžete pozrieť tu.
 
Ďakujeme Ministerstvu pôdohospodárstva a rozvoja vidieka, že vo svojom postupe pri vybavovaní petície dodržalo zákon o petičnom práve a prizvalo petičný výbor na prerokovanie na základe viac ako 10 000 podpisov, čo Ministerstvo životného prostredia naopak neurobilo. Preto bude zo strany petičného výboru zaslaná na MŽP SR sťažnosť za nevybavenie podľa zákona.
 
K výsledkom vybavenia jednotlivých bodov petície vyjadrí petičný výbor svoju spokojnosť alebo nespokojnosť v najbližšom čase na stránkach www.vsetkoogmo.sk , www.slovenskobezgmo.sk, ako aj na facebooku Petícia za zdravé potraviny a za Slovensko bez GMO a Slovensko bez GMO.

 

Prečítané 8568 krát
streda, 11 január 2017 12:55 Napísal(a)  In Slovensko a GMO 9 komentáre
Martin Chudý

Mojou životnou misiou je pomáhať ľuďom získať správne vedomosti a vytvoriť si správne návyky a presvedčenia, prostredníctvom ktorých dosiahnu optimálne zdravie a svoje osobné a pracovné ciele. Som zakladateľom FB komunít „Prevezmite kontrolu nad svojim ZDRAVÍM“ a „Vytvorte si svoju vlastnú budúcnosť“, na ktorých napĺňam svoju životnú misiu...

Webstránka: https://www.martinchudy.sk E-mail Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript.

Komentujte

Pridať komentár

0

Komentáre (9)