Monsanto dostal zákaz vstupu do parlamentu EÚ Doporučený

Ohodnotiť túto položku
(4 hlasov)

Ako sme vás už informovali, v súčasnosti prebiehajú v Európskom parlamente rokovania o opätovnom schválení potencionálnej rakovinotvornej látky glyfosát, ktorá je súčasťou aj najpredávanejšieho herbicídu Roundup od spoločnosti Monsanto. 

Európska komisia, ktorá je politicky nezávislá výkonná zložka EÚ, chce glyfosát znova schváliť na 10 rokov, napriek nesúhlasu 1,3 milióna obyvateľov EÚ, ktorí podpísali petíciu za jeho zákaz. Hlasovať ZA zákaz glyfosátu môžete na tomto odkaze.

Nedávno sme vás tiež informovali, že Monsanto bol odhalený z ovplyvňovania vedeckých štúdií o glyfosáte, ako aj z ďalšej manipulácie vo vedeckých kruhoch.

Keďže sa táto firma opakovane vyhýbala vypočúvaniu na túto tému, členovia Európskeho parlamentu (EP) vôbec prvýkrát využili nový zákon a zakázali lobbistom Monsanta vstup do EP.

To znamená, že úradníci spoločnosti Monsanto teraz nemajú umožnené stretnutia s poslancami EP, nemôžu sa zúčastňovať schôdzí výborov ani využívať digitálne zdroje v priestoroch parlamentu v Bruseli alebo Štrasburgu.

Pre občanov EÚ je to dobrá správa, pretože poslanci EP vyslali jasnú správu, že nebudú tolerovať arogantné a nezodpovedné správanie zástupcov Monsanta.

Mimochodom, Monsanto "investuje" 300 000 - 400 000 dolárov každoročne do lobbingu v Bruseli podľa ich vlastných záznamov.

Preto ťažko môžeme ako občania očakávať, že budú myslieť na blaho a zdravie občanov EÚ a nie na svoje vlastné záujmy.

Zdroj:

https://www.theguardian.com/environment/2017/sep/28/monsanto-banned-from-european-parliament 

Prečítané 7006 krát
sobota, 30 september 2017 09:07 Napísal(a)  In GMO 6 komentáre
Martin Chudý

Mojou životnou misiou je pomáhať ľuďom získať správne vedomosti a vytvoriť si správne návyky a presvedčenia, prostredníctvom ktorých dosiahnu optimálne zdravie a svoje osobné a pracovné ciele. Som zakladateľom FB komunít „Prevezmite kontrolu nad svojim ZDRAVÍM“ a „Vytvorte si svoju vlastnú budúcnosť“, na ktorých napĺňam svoju životnú misiu...

Webstránka: https://www.martinchudy.sk E-mail Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript.

Komentujte

Pridať komentár

0

Komentáre (6)

 • After claims that the US agrochemical behemoth improperly impacted studies into the safety of glyphosate, the active ingredient in its RoundUp weedkiller, by declining to appear at a public hearing.
  Visit here https://soccercampsinusa.com/ Elite Soccer Academy in USA

 • Monsanto representatives are no longer permitted to meet with MEPs, attend committee meetings, or utilize digital resources on the grounds of the European Parliament in Brussels or Strasbourg. We are unsure of the reason for this prohibition.

  Available here https://coachingservicesusa.com/ Online Coaching Services in USA

 • The potentially cancer-causing ingredient glyphosate, which is also a component of Monsanto's top-selling Roundup herbicide, is currently up for discussion in the European Parliament.

  Available here https://bestbailbondsusa.com/ Bail Bonds Services in USA

 • Nora Benjamin

  Admin nástroje

  To be honest it is good that they are thinking about citizens' welfare. Nowadays, when the almost entire planet is suffering from ongoing inflation and natural crisis, we need a state system that actually works for citizens. Being a custom patches designer for locals, I can understand how these policies can impact us, small business owners.

 • In my opinion, banning Monsanto could prove to be a huge loss for the parliament. As mentioned in one of ebooks published by ebook writing agency USA regarding the current situation in the parliament, Monsato was a great investor.