Oznam o začatí pripomienkového konania Doporučený

Ohodnotiť túto položku
(1 hlas)

Oznamujeme a vyzývame verejnosť aby sa zapojila do pripomienkového konania, ktorým sa mení legislatíva, ktorá umožní zakázať pestovanie GMO na Slovensku. Jedná sa o zákony č. 151/2002 Z.z a č. 184/2006 Z.z., do ktorých sa implementuje smernica Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) 2015/412 z  11. marca 2015 , ktorou sa mení smernica 2001/18/ES, pokiaľ ide o možnosť členských štátov obmedziť alebo zakázať pestovanie geneticky modifikovaných organizmov (GMO) na ich území.

Názov materiálu: Zákon, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 151/2002 Z. z. o používaní genetických technológií a geneticky modifikovaných organizmov v znení neskorších predpisov a ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 184/2006 Z. z. o pestovaní geneticky modifikovaných rastlín v poľnohospodárskej výrobe v znení zákona č. 78/2008 Z. z.

Predkladateľ: Ministerstvo životného prostredia Slovenskej republiky

Rezortné číslo: spis č. 12942/2019-9.1

Dátum začatia MPK: 18. 12. 2019

Dátum ukončenia MPK: 14. 01. 2020

Postup a lehota MPK: bežný, 15 pracovných dní

Kontaktná osoba: Janette Smažáková, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript.  

Materiál sa nachádza na stránke: https://www.slov-lex.sk/legislativne-procesy/SK/LP/2019/898  (priamy link na úvodnú stránku materiálu)

Pripomienky k materiálu: zasielajte v elektronickej podobe prostredníctvom Portálu Slov-Lex

 

Prečítané 1008 krát
nedeľa, 22 december 2019 08:50 Napísal(a)  In Slovensko a GMO 5 komentáre
Majka Stieranková

E-mail Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript.

Komentujte

Pridať komentár

0

Komentáre (5)

 • I noticed that this post is almost a year from now. So, what happened? Is it initiated? Glad to know if there are existing updates about such concern. Anyway, thank you for sharing, and please feel free to visit http://www.georgetowndeckbuilding.com/ if you are looking for quality deck building services in Georgetown, TX.

 • Great Blog, indeed! Visit this site

 • A genetically modified organism (GMO) is any organism whose genetic material has been altered using genetic engineering techniques.

  As the prevalence of genetically modified organisms (GMOs) continues to rise, there has been an increasing public interest for information concerning the safety of these products. Concerns generally focus on how the GMO may affect the environment or how it may affect the consumer. One specific concern is the possibility for GMOs to negatively affect human health. This could result from differences in nutritional content, allergic response, or undesired side effects such as toxicity, organ damage, or gene transfer.

  I support the banning of GMO in Slovakia. I will just play Happy glass game on my PC while waiting for the ruling.

 • Samuel Darden

  Admin nástroje

  ..

 • ...