V roku 2012 sa na Slovensku oficiálne pestovalo a stále pestuje hneď niekoľko druhov GM kukurice a GM cukrová repa, pričom len nedávno, koncom apríla 2013, schválilo Ministerstvo životného prostredia ďalšie zavedenie GM cukrovej repy H7-1 do životného prostredia, a to napriek viac ako 2 200 podpisom (do dátumu prípadných pripomienok takmer 1 000 podpisom) znepokojených občanov, ktorí podpísali proti tomu petíciu.
Okrem toho, na Slovensku sa nanešťastie nepestujú len skúšobné GM plodiny, ale prebieha u nás aj komerčné pestovanie GM kukurice, ktoré je však pod rúškom tajomstva, keďže ani Ústredný Kontrolný a Skúšobný Ústav Poľnohospodársky, ktorý spadá pod Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky, nechce sprístupniť informácie o slovenských pestovateľoch komerčných GM plodín, a to údajne preto, že tieto informácie boli pestovateľmi označené za predmet obchodného tajomstva.
Všeobecne, pestovanie GM kukurice prebieha najmä v Trnavskom a Košickom kraji a celková výmera v roku 2012 bola 189 hektárov, čo predstavuje 0,063% výmery konvenčnej kukurice. Túto GM kukuricu predáva spoločnosť Monsanto pod obchodným názvom YieldGard®. Okrem MON 810 je v Slovenskej republike schválené aj komerčné pestovanie GM zemiakov Amflora od spoločnosti BASF. Tie našťastie zatiaľ nenašli záujemcu, ktorý by ich chcel pestovať.
Týmto sa Slovensko v roku 2012 zaradilo len k piatim európskym krajinám, menovite Španielsko, Portugalsko, Česká republika a Rumunsko, ktoré pestovali v Európe geneticky modifikované plodiny, čím sa Slovensko zaradilo na posledné 28.miesto v zozname krajín, ktoré v uvedenom roku pestovali GM plodiny.
Znepokojujúca je tiež skutočnosť, že Slovensko spoločne s vyššie uvedenými štyrmi európskymi krajinami plánuje rozšíriť pestovanie geneticky modifikovanej kukurice a do roku 2014 začať pestovať geneticky modifikované zemiaky s názvom Fortuna.