MOTTO (2)

citat

popup formular

POCTIVÍ FARMÁRI

FARMÁRI ALEBO VÝROBCOVIA POTRAVÍN, KTORÍ NEPOUŽÍVAJÚ GMO PRI CHOVE ALEBO PESTOVANÍ

EKOTREND MYJAVA, SPOL. S R.O. - najväčší výrobca, spracovateľ a distribútor biopotravín na Slovensku. www.ekotrendmyjava.sk

HOLLANDIA Karlovy Vary, a. s. - výrobca mliečnych výrobkov. www.hollandia.sk

BABIČKIN DVOR, a.s. - producent vajec. Nosnice chovajú v obohatených klietkach (označenie vajec 3), na podstielke (ozn. 2), na podstielke s výbehom (ozn. 1) a tiež produkujú BIO vajcia od nosníc chovaných BIO krmivom bez rezíduí pesticídov (ozn. 0). Podiel podstielkových chovov majú na úrovni 25 - 28 % z celkovej produkcie. Ako krmivo používajú pšenicu, kukuricu a sóju, väčšinou od farmárov v okolí 50 km. Sójový šrot je zo sóje dopestovanej v strednej Európe, kde sa GM sója nepestuje. Rozbor krmiva, ktorý dokazuje neprítomnosť geneticky modifikovaných zložiek. 

www.babickindvor.sk 

 

Viac na www.ecotrend.sk a www.predajzdvora.sk

Mapu predajcov z dvora nájdete na tomto odkaze - http://www.predajzdvora.sk/mapa-zoznam-a-poloha-fariem/

 

ZOZNAM BIO PREDAJNÍ A E-SHOPOV

PLANETA FOODwww.planetafood.sk/

ORGANICSHOP.SK - www.organicshop.sk 

Zoznam predajní nájdete tu - http://www.biospotrebitel.sk/adresar/zoznam/bio-predajne/slovensko.htm

 

CELÝ TENTO ZOZNAM BUDEME POSTUPNE ZVÄČŠOVAŤ A OSLOVOVAŤ JEDNOTLIVÝCH FARMÁROV.

Poznámka:

Výrobcovia v tomto zozname, ktorí neponúkajú certifikované BIO produkty, nevedia zaručiť so 100% istotou, že ich výrobky sú GMO free, pretože nemajú pod kontrolou všetky suroviny používané v ich produktoch. Avšak ich maximálnym úsilím je zabezpečiť tie najkvalitnejšie výrobky z tých najkvalitnejších surovín. Čo znamená, že sa snažia vyhýbať GMO a ich dodávatelia by podľa obchodných zmlúv nemali GMO používať vo svojej výrobe, napr. pri chove dobytka. Preto aj keď výrobky týchto výrobcov nenesú označenie "GMO FREE", týchto výrobcov zaraďujeme do nášho zoznamu. Pre viac informácií môžete kontaktovať priamo dotyčných výrobcov.     

 

 

Prehlásenie


Prehlásenie:

Celý obsah tejto webstránky je založený na názoroch a vedomostiach členov Občianskej iniciatívy Slovensko bez GMO, pokiaľ nie je uvedené inak. Jednotlivé články sú založené na názoroch príslušného autora, ktorý si ponecháva autorské práva. Informácie na tejto webstránke majú slúžiť pre rozširovanie vedomostí a informácií z výskumu a skúseností ohľadom geneticky modifikovaných organizmov. Pokiaľ nie je uvedené inak, táto webstránka je plne financovaná a riadená členmi Občianskej iniciatívy Slovensko bez GMO, ktorí nepodporujú a ani neprijímajú žiadne finančné príspevky od tretích strán, akými sú napríklad politické strany alebo výrobcovia osív. Ak na tejto webstránke Občianska iniciatíva Slovensko bez GMO propaguje nejakú inú webstránku, komunitu alebo organizáciu, robí to v presvedčení, že tým pomáha robiť tento svet krajším.

Ak chcete použiť nejaký obsah z tejto webstránky, kontaktujte ma prosím na info@vsetkoogmo.sk.